Zimowisko 2020

W trakcie trwania ferii zimowych grupa uczniów wraz z opiekunami odpoczywała w Polsce. Podczas tygodniowego wyjadu była nauka jazdy na nartach, tańce, wyjazd na basen oraz zwiedzanie. Gramy dla dzieci.com -Biuro podróży. Marta Kiedrowicz instruktor Slavica Dance i Slavica Kids. Maciek "Gleba"Florek. Delfina & Bartek. AquaCity Poprad. Bacówka na Polanie Biały Potok. Stacja Narciarska Murzasichle. Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy LIMBA. Instruktorzy jazdy na nartach: Tomek Skurzok i Adam Buzek. Kopalnia Soli w Wieliczce.

Wizyta Studentów z Lancaster

W sobotę 29 lutego br. mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli oraz studentów z Lancaster Universiti z wydziału fizyki. Studenci zaprezentowali kilka ciekawych doświaczeń. Zajęcia poprowadzone z wielką pasją i zaangażowaniem. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać pamiątkowe przypinki. Chętnie weźmiemy udział w kolejnym projekcie. Gorące podziękowania dla Pani Agnieszki Nowak oraz jej współpracowników.

BAL KARNAWAŁOWY

W naszej szkole odbył sie BAL KARNAWAŁOWY, na którym bawili się uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki. Były tańce, konkursy oraz wiele innych atrakcji. Zabawa była fantastyczna

Kartka Świąteczna

Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie Kartka Świąteczna Polskiej Macierzy Szkolnej. Wśród wielu pięknych i pomysłowych prac nadesłanych ze szkół polonijnych z różnych nadesłanych ze szkół polonijnych z różnych zakątków Wielkiej Brytanii, szczególnie doceniono i następnie nagrodzono troje uczniów naszej szkoły: Wojtka, Zosię i Kubę. W sobotę czekały na nich nagrody od Polskiej Macierzy Szkolnej. Cieszymy się z ich sukcesu i jesteśmy bardzo dumni, że oficjalną Kartką Świąteczną PMS, a tym samym 1 miejsce zdobyła praca ucznia Polskiej Szkoły sobotniej w Accrington

Mikołajki 2019

W sobotę 14 grudnia 2019 odwiedził naszą szkołę Mikołaj.

Wizyta studentów w przedszkolu

Gościła u Nas Outreach Team from Physics Deparment at Lancaster Univesity. Studenci wydziału fizyki przeprowadzili zajęcia dotyczące układu słonecznego.

Szkolenie warsztatowe dla kadry nauczycielskiej.

W sobotę, 10 listopada odbyły się szkolenia warsztatowe dla nauczycieli i asystentów z naszej szkoły, w których wzięło udział 14 osób. Szkolenie prowadzone było przez psycholog mgr Anetę Hojoł, która jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Szkolenie zostało zrealizowane w atrakcyjnej formie połączonych ze sobą wykładów i warsztatów. Warsztaty były prowadzone metodami aktywizującymi (konserwatorium, praca w podgrupach). Takie szkolenie umożliwia podnoszenie kwalifikacji i wiedzy teorytycznej w sytuacji praktycznego treningu, a w efekcie bezpośrednie przeniesienie poznanych technik i umiejętności do pracy z klasą. Na warsztatach poruszane były następujące tematy: zasady efektywnej komunikacji na linii nauczyciel-uczeń/nauczyciel-rodzic, motywacja do pracy oraz motywacja ucznia do zajęć, rola autorytetu i budowanie relacji w grupie za pomocą Pozytywnej Dyscypliny. Podsumowując to były świetne warsztaty szkoleniowe.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Konsulacie Generalnym w Manchester

9 listopada, odbyło się przyjęcie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na które Konsulat Generalny RP w Manchesterze zaprosił przedstawicieli organizacji polonijnych z terenu Północnej Anglii. Część oficjalna rozpoczęła się przemówieniem Konsula Generalnego, pana Leszka Rowickiego. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na zakończenie zebrani goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który był dla działaczy polonijnych doskonałą okazją do rozmów, integracji i wspólnego świętowania tego ważnego dla każdego Polaka święta.

Apel z okazji Dnia Niepodległości

W sobotę, 9 listopada 2019 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Ubrani na biało-czerwono świętowaliśmy ten szczególny dzień śpiewając hymn. Przyłączyliśmy się do akcji #SzkołaDoHymnu i odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Dzień Niepodległości celebrowano również w klasach. Dzieci poznawały symbole narodowe, kolorowały flagę i godło.