Szkolenie warsztatowe dla kadry nauczycielskiej.

W sobotę, 10 listopada odbyły się szkolenia warsztatowe dla nauczycieli i asystentów z naszej szkoły, w których wzięło udział 14 osób. Szkolenie prowadzone było przez psycholog mgr Anetę Hojoł, która jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Szkolenie zostało zrealizowane w atrakcyjnej formie połączonych ze sobą wykładów i warsztatów. Warsztaty były prowadzone metodami aktywizującymi (konserwatorium, praca w podgrupach). Takie szkolenie umożliwia podnoszenie kwalifikacji i wiedzy teorytycznej w sytuacji praktycznego treningu, a w efekcie bezpośrednie przeniesienie poznanych technik i umiejętności do pracy z klasą. Na warsztatach poruszane były następujące tematy: zasady efektywnej komunikacji na linii nauczyciel-uczeń/nauczyciel-rodzic, motywacja do pracy oraz motywacja ucznia do zajęć, rola autorytetu i budowanie relacji w grupie za pomocą Pozytywnej Dyscypliny. Podsumowując to były świetne warsztaty szkoleniowe.